ankieta

Jaką firmę ubezpieczeniową wybieracie Państwo na nowy rok szkolny 2017/18?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 168436 osób
  • Do końca roku: 190 dni
  • Do wakacji: -2 dni
kalendarz

Niedziela, 2018-06-24

Imieniny:

Danuty, Jana
kalendarz koniec
Logo BIP
http://msciwojow.pl/
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp-targoszyn
https://instaling.pl/

O szkole

Jesteś tu: » Strona startowa » O szkole


SERDECZNIE WITAMY NA

STRONIE INTERNETOWEJ

NASZEJ SZKOŁY!!


 

CZAS TRWANIA LEKCJI

 

1. 8:00 – 8:45

 

2. 8:55 – 9:40

 

3. 9:50 – 10:35

 

4. 10:55 - 11:40

 

5. 11:50 – 12:35

 

6. 12:40 – 13:25

......................................

 

 HYMN SZKOŁY
Czy wy wiecie, czy wy wiecie,

Ile dzieci jest na świecie?

Któż by to policzyć mógł

Tyle serc i rąk i nóg?

A choć dzieci jest tak dużo,

Wszystkie wspólnej sprawie służą,

wszystkie pragną, pragną z całych sił.

Żeby świat szczęśliwy był.

Mali dzisiaj starszym,

dotrzymują kroku. 
Wspólnym idą marszem,
walczyć chcą o pokój. 
Różna nasza mowa, 
lecz przyjazne ręce. 
I te same słowa 
w naszej brzmią piosence.

 

 


Środowisko

 

Gmina Mściwojów licząca 4.250 mieszkańców zamieszkałych w 12 sołectwach leży w południowo - wschodniej części województwa dolnośląskiego, w dawnym księstwie Świdnicko - Jaworskim.


Gmina Mściwojów składa się z dwunastu sołectw: Barycz, Drzymałowice, Godziszowa, Grzegorzów, Luboradz, Marcinowice, Mściwojów, Niedaszów, Siekierzyce, Snowidza, Targoszyn oraz Zimnik. Pod względem geograficznym gmina Mściwojów położona jest w makroregionie Przedgórze Sudeckie oraz mezoregionie Wzgórza Strzegomskie.

Targoszyn, wieś położona w północnej części Wzgórz Strzegomskich, na wysokości około 205 m n.p.m. jest jednym z  sołectw wchodzących w skład Gminy Mściwojów (Powiat Jaworski). Zamieszkuje ją 915 mieszkańców, natomiast jego powierzchnia 1064,92 ha, co planuje ją na drugim miejscu w gminie.

 

W Targoszynie istnieje wiele budynków  posiadających bogate walory kulturowe. Duża część tych obiektów - zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych, zasługuje na szczególną ochronę. Większość z nich datuje się na I połowę XIX wieku.

Obiektem godnym uwagi jest wielohektarowy zespół pałacowo-parkowy zlokalizowany w centralnej części miejscowości. Założony został  w 1879 roku wg projektu Eduarda Petzolda dla Ullricha von Richtofena. Przekształcany na przełomie XIX i XX wieku oraz po II wojnie światowej.

 

szkoła

 

 

Baza szkoły

 

Szkoła funkcjonuje w 2 budynkach, połączonych łącznikiem.. Baza szkoły to 7 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa na 10 stanowisk z podłączeniem do Internetu, niepełnowymiarowa sala gimnastyczna,  świetlica.

W budynku szkoły mieści się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mściwojowie. Przy szkole znajduje się boisko do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej.

W ostatnich latach budynek główny i świetlicy zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono okna, sukcesywnie wymieniane jest oświetlenie sal, malowane są klasy i korytarze.

 

Remonty prowadzone są z funduszy organu prowadzącego szkołę, natomiast wyposażenie i pomoce zakupywane są z funduszy rady rodziców oraz pieniędzy wygospodarowanych przez pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół szkoły w czasie loterii, kiermaszy i festynów.

 

W szkole funkcjonuje świetlica czynna codziennie do ostatnich odwozów. Odbywają się w niej zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci oczekujących na rozpoczęcie zajęć lub na odwozy.

 

Szkoła współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami z terenu gminy i powiatu. Są to GOPS w Mściwojowie, OSP Targoszyn i Marcinowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Jaworze, Klub Żeglarski „ Widmo", Powiatowa Komenda Policji w Jaworze.

 

Od lat współpracujemy ze szkołami z sąsiednich miejscowości, co daje nam możliwość wymiany doświadczeń i organizowania wspólnych zawodów i konkursów. Uczniowie uczestniczą we wspólnych zajęciach, przedstawiciele szkół zapraszani są na szkolne uroczystości.

 

                                                                                                                                Oktawia Kacperska-Telka


 

 


Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas