Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

newsletterstatystyki

Piątek, 2014-10-31

Imieniny:

,
kalendarz koniec

Jesteś tu: » Strona startowa » O szkole

Środowisko

Gmina Mściwojów licząca 4.250 mieszkańców zamieszkałych w 12 sołectwach leży w południowo - wschodniej części województwa dolnośląskiego, w dawnym księstwie Świdnicko - Jaworskim.

Gmina Mściwojów składa się z dwunastu sołectw: Barycz, Drzymałowice, Godziszowa, Grzegorzów, Luboradz, Marcinowice, Mściwojów, Niedaszów, Siekierzyce, Snowidza, Targoszyn oraz Zimnik. Pod względem geograficznym gmina Mściwojów położona jest w makroregionie Przedgórze Sudeckie oraz mezoregionie Wzgórza Strzegomskie.

Targoszyn, wieś położona w północnej części Wzgórz Strzegomskich, na wysokości około 205 m n.p.m. jest jednym z  sołectw wchodzących w skład Gminy Mściwojów (Powiat Jaworski). Zamieszkuje ją 915 mieszkańców, natomiast jego powierzchnia 1064,92 ha, co planuje ją na drugim miejscu w gminie.

W Targoszynie istnieje wiele budynków  posiadających bogate walory kulturowe. Duża część tych obiektów - zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych, zasługuje na szczególną ochronę. Większość z nich datuje się na I połowę XIX wieku.

Obiektem godnym uwagi jest wielohektarowy zespół pałacowo-parkowy zlokalizowany w centralnej części miejscowości. Założony został  w 1879 roku wg projektu Eduarda Petzolda dla Ullricha von Richtofena. Przekształcany na przełomie XIX i XX wieku oraz po II wojnie światowej.

szkoła

Baza szkoły

Szkoła funkcjonuje w 2 budynkach, połączonych łącznikiem.. Baza szkoły to 7 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa na 10 stanowisk z podłączeniem do Internetu, niepełnowymiarowa sala gimnastyczna,  świetlica.

W budynku szkoły mieści się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mściwojowie. Przy szkole znajduje się boisko do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej.

W ostatnich latach budynek główny i świetlicy zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono okna, sukcesywnie wymieniane jest oświetlenie sal, malowane są klasy i korytarze.

Remonty prowadzone są z funduszy organu prowadzącego szkołę, natomiast wyposażenie i pomoce zakupywane są z funduszy rady rodziców oraz pieniędzy wygospodarowanych przez pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół szkoły w czasie loterii, kiermaszy i festynów.

W szkole funkcjonuje świetlica czynna codziennie do ostatnich odwozów. Odbywają się w niej zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci oczekujących na rozpoczęcie zajęć lub na odwozy.

Szkoła współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami z terenu gminy i powiatu. Są to GOPS w Mściwojowie, OSP Targoszyn i Marcinowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Jaworze, Klub Żeglarski „ Widmo", Powiatowa Komenda Policji w Jaworze.

Od lat współpracujemy ze szkołami z sąsiednich miejscowości, co daje nam możliwość wymiany doświadczeń i organizowania wspólnych zawodów i konkursów. Uczniowie uczestniczą we wspólnych zajęciach, przedstawiciele szkół zapraszani są na szkolne uroczystości.

Oktawia Kacperska-Telka

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas