Jakich atrakcji powinno być w szkole wiecej?

newsletterstatystyki
  • Do wakacji: -35 dni

Piątek, 2014-08-01

Imieniny:

Jarosława, Justyny
kalendarz koniec

Nasi uczniowie w programie TVP

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Nasi uczniowie w programie TVP

Nasi uczniowie w programie TVP

W środę 31 października uczniowie klasy VI SP Targoszyn

mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed kamerą.

Filmowanie  odbyło się w pracowni przyrodniczej, która funkcjonuje w szkole od 2 lat ( została zakupiona z programu RPO WD – projekt „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”). Nagranie zostało wykonane w celu zaprezentowania rezultatu realizacji projektu „Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauk matematyczno-przyrodniczych” , w którym uczestniczyła Ewa Soroka.

Wizyta ekipy TVP była wielkim wydarzeniem dla uczniów szkoły w Targoszynie, ponieważ mogli zaprezentować osobiście swoją pracownię oraz przeprowadzić kilka ciekawych eksperymentów przyrodniczych przed kamerą telewizyjną. Szóstoklasiści wykonali m.in. wulkan, z którego wydobywała się lawa – autorstwa Marcela Brulińskiego i Krystiana Dudka; rakietę z saszetki herbaty – odpalała ją Joanna Łopacińska;  pomiar ciśnienia krwi, który bezbłędnie wykonał Szymon Bik, a jego pacjentem był Krystian Dudek; EKG serca przeprowadziła Lena Data z udziałem Joanny Łopacińskiej; obrazy malowane magnesami to dzieło Emilii Tereszkiewicz i Pauliny Ordon;  mikroskopowanie z kamerą, które precyzyjnie wykonały Karolina Nieduży i Daria Dudar.  Wszystkie eksperymenty zostały wykonane pod czujnym okiem Bernadetty Gryniewieckiej i Ewy Soroki.

Marek Soroka

Emisja programu pt. „ Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi” z udziałem klasy VI odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.14 w TVP INFO. Serdecznie zapraszamy.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo