ankieta

Ile czasu spędzasz codziennie przed komputerem?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 105012 osób
  • Do końca roku: 83 dni
  • Do wakacji: 259 dni
kalendarz

Piątek, 2015-10-09

Imieniny:

Arnolda, Ludwika
kalendarz koniec
Logo BIP
http://msciwojow.pl/
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp-targoszyn
https://instaling.pl/

Nasi uczniowie w programie TVP

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Nasi uczniowie w programie TVP

Nasi uczniowie w programie TVP


W środę 31 października uczniowie klasy VI SP Targoszyn


mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed kamerą.

Filmowanie  odbyło się w pracowni przyrodniczej, która funkcjonuje w szkole od 2 lat ( została zakupiona z programu RPO WD – projekt „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”). Nagranie zostało wykonane w celu zaprezentowania rezultatu realizacji projektu „Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauk matematyczno-przyrodniczych” , w którym uczestniczyła Ewa Soroka.
 
 Wizyta ekipy TVP była wielkim wydarzeniem dla uczniów szkoły w Targoszynie, ponieważ mogli zaprezentować osobiście swoją pracownię oraz przeprowadzić kilka ciekawych eksperymentów przyrodniczych przed kamerą telewizyjną. Szóstoklasiści wykonali m.in. wulkan, z którego wydobywała się lawa – autorstwa Marcela Brulińskiego i Krystiana Dudka; rakietę z saszetki herbaty – odpalała ją Joanna Łopacińska;  pomiar ciśnienia krwi, który bezbłędnie wykonał Szymon Bik, a jego pacjentem był Krystian Dudek; EKG serca przeprowadziła Lena Data z udziałem Joanny Łopacińskiej; obrazy malowane magnesami to dzieło Emilii Tereszkiewicz i Pauliny Ordon;  mikroskopowanie z kamerą, które precyzyjnie wykonały Karolina Nieduży i Daria Dudar.  Wszystkie eksperymenty zostały wykonane pod czujnym okiem Bernadetty Gryniewieckiej i Ewy Soroki.
                              
                                                                                                                                         Marek Soroka

Emisja programu pt. „ Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi” z udziałem klasy VI odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.14 w TVP INFO. Serdecznie zapraszamy.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma